HAKKIMIZDA

Mina Restorasyon Tic. Ltd. Şti. 2013 yılında İstanbul’da kurulmuştur.
Kurucu ortaklar, İnş. Müh. Ahmet MURATOĞLU, İnş. Müh. Alper ŞENGÜL.

Milli kültürümüzü ve medeniyetler boyunca süre gelen kültürlerin izlerini koruma bilinci ve hedefiyle yola çıkmış bulunmaktayız.

Asırlara, savaşlara, teknolojiye ve değişen toplum yapısına direnerek günümüze kadar ulaşmış tüm yapılara saygı ile yaklaşıyor, modern yaşamın yıkıcı etkisinden koruyabilmeyi kendimize görev biliyoruz.

Alanında iyi yetişmiş, eski eserleri koruma bilincine sahip ekibimiz ile 2012 yılından bu yana sektörde aktif rol oynamaktayız.

Ülkemizde restorasyon çalışmalarına öncülük eden Vakıflar Genel Müdürlüğü, Kültür Bakanlığı, İstanbul Valiliği ve üniversiteler gibi köklü kurumlar ile çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

portfolio-17
portfolio-07
testimonial-bg
blog-01

Misyonumuz

Yüz yıllardır süregelen farklı toplum ve kültürlerin izlerini takip, teşhis ve analiz ederek, minimum müdahale ile yapılara maksimum dayanım sağlamak ve ömürlerini uzatmak nedeni ile görevimize devam etmekteyiz.

Vizyonumuz

Teknolojik gelişmelerin ışığında son asırda pek çok yapım tekniği ile tanışmış bulunmaktayız. Modern, estetik ancak bir o kadarda yapay ve sağlıksız malzeme ile yaşamımızı sürdürmekteyiz. Modern yaşamın olumlu yanlarını hayatımıza dahil ederken, olumsuz yönlerinden bir nebze de sıyrılabilmeyi hedefliyoruz.

Doğal malzeme ve doğru teknikler kullanarak doğa ile insan ilişkisini samimi boyutlara taşımak, aynı zamanda modern yaşamın sunduğu konfora kapımızı açık tutma hayali ile yolumuza devam ediyoruz.

Eski eser çalışmalarımızdan edindiğimiz tecrübe ve birikimi günümüze taşıyor ve bu doğrultuda taş evler inşa ediyoruz.

Geleneksel mimariden esinlenerek çıktığımız bu yolda modern dünyamıza ferah bir nefes olmayı umut ediyoruz. Petrol ürünü, kanserojen etkisi bulunan malzemelerden uzaklaşarak Taş – Ahşap – Kireç – Tuğla gibi ürünlere yöneliyoruz. Plastik boyalarla nefes almayan duvarlar yerine, tüm dokusu ve sıcaklığı ile Yaz – Kış hava alabilen yüzeyler sunuyoruz.

Koruma ve restorasyon bilinci ile çıktığımız bu yolda, restorasyon işlerimizin ve geçmişe yaptığımız yatırımın dışında günümüze ve geleceğimize de yatırım yaparak büyümek hayalimiz ve hedefimizdir.